اجتماعیامنیت سایبریتکنولوژیهکوبگردی

ایران / روسیه / چین و کره شمالی 4 کشوری که آمریکا باید نگران آن‌ها در حوضه سایبری باشد

کیث مورالس معاون امنیت اطلاعات، بانک فدرال فیلادلفیا در حاشیه یک اجلاس در مورد تهدیدات منحصربه‌فرد مطرح‌شده از روسیه، چین، کره شمالی و ایران سخنرانی کرد.
به گزارش یک آی تی؛ بر اساس ادعای غربی‌ها، این 4 دولت-ملت، در سال‌های اخیر به مخرب‌ترین حملات سایبری تاریخ دست‌زده‌اند. به عقیده این مقام مسئول، آمریکا باید خود را برای مقابله با اقدامات سایبری این 4 کشور آماده کند. این در حالی است که کارشناسان امنیت سایبری، بر این باوراند که ایالات‌متحده هنوز روند بهسازی خود، به‌منظور مقابله با این تهدیدات را آغاز نکرده است.

 

 

مورالس دیروز، 12 ژوئن، طی سخنرانی در کنفرانس تهدیدات سایبری نت دلیجنس 2018، به ابراز نظرات خود در مورد عمده‌ترین تهدیدات موجود برای ایالات‌متحده در فضای سایبری پرداخت و 4 کشور یادشده را بزرگ‌ترین دشمنان دولتی آمریکا در بستر فضای مجازی معرفی کرد.
وی در این مورد گفت:

روسیه، چین، ایران و کره شمالی، مالکیت معنوی ما را نقض می‌کنند، اطلاعات ما را به سرقت می‌برند و در کمال موفقیت، به تضعیف امنیت کشور ما می‌پردازند.

وی در ادامه به تشریح نظرات خود در مورد هریک از این کشورها، پرداخت که متن کامل آن به شرح زیر است:

روسیه بااستعدادترین افراد درزمینه اجرای حملات سایبری و نقض امنیت فضای مجازی را در اختیار دارد. بزرگ‌ترین هنر هکرهای روس، شناسایی ناپذیر بودنشان است. به‌عبارت‌دیگر، آن‌ها در ناپدید شدن بی‌نظیر هستند. از سوی دیگر، چین رویکردی متفاوت دارد. هکرهای چین، بیش از دغدغه شناسایی شدن، سرقت موفقیت‌آمیز اطلاعات را اولویت خود می‌دانند. مقامات مسئول چین، با رشد فناوری، روش‌های جاسوسی خود را ارتقا داده و به نقض مالکیت معنوی و سرقت اطلاعات در بستر فضای مجازی روی آورده‌اند.

مورالس سپس به بررسی کره شمالی پرداخت و تبحر این کشور در حملات سایبری را سرقت ارزهای دیجیتال و توسعه انواع باج افزار دانست و گفت که به نتیجه رسیدن مذاکرات فعلی ترامپ و کیم جونگ اون در سنگاپور را بعید می‌داند.

او درنهایت ایران را دشمن همیشگی آمریکا خواند و مدعی شد عمده تمرکز هکرهای ایرانی، بر حمله به نهادهای فدرال و زیرساخت‌های حیاتی ایالات‌متحده معطوف است. بر اساس ادعای کارشناسان امنیتی، ایران عملیات سایبری تک‌بعدی و یکنواختی را به‌صورت مقطعی بر بخش خاصی از زیرساخت‌های آمریکا، اجرا می‌کند.

وی به‌عنوان‌مثال، اتهام حملات سایبری گسترده و هماهنگ ایران به بانک‌های ایالات‌متحده در سال‌های گذشته را مطرح کرد.

برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + چهار =

بستن
بستن