امنیت سایبریتکنولوژیهک

ساخت مرکز امنیت سایبری سیار از سوی IBM

به گزارش یک آی تی ؛ شرکت فناوری IBM، از مرکز عملیات امنیت سایبری سیار خود، رونمایی کرد.

شرکت فناوری IBM، به تازگی از واحد تاکتیکی عملیات سایبری جدید خود که در یک کامیون و به صورت سیار فعالیت می کند رونمایی کرد. شرکت یاد شده قصد دارد از این مرکز برای آموزش گروه های امنیت سایبری مشتریان خود و تحقیقات سیار، استفاده کند.

کالب بارلو (Caleb Barlow)، معاون امنیتی تهدیدات اطلاعاتی شرکت IBM، اخیرا طی یک ویدیو، اعلام کرد که پیمانکاران، در طول دو سالی که شرکت یاد شده بستر کاملا مجهز امنیت سایبری خود را راه اندازی کرده، چیزهای بسیاری آموحته اند.

این بستر امنیت سایبری، در طول دو سال گذشته، به عنوان یک  زمین تمرین برای گروه های امنیتی، حدود 2000 تیم را در حوزه پاسخ به حوادث و عملیات نفوذ، آموزش داده است.

بارلو در ادامه اظهار داشت که گام بعدی در این زمینه، آوردن این حجم از توانمندی به جاده ها بود و این هدف سبب پیدایش مرکز تاکتیکی عملیات سایبری شرکت IBM، موسوم به « X-Force» شد.

این شرکت، در اعلامیه خود با اشاره به ویژگی های این مرکز، گفت که مرکز یاد شده با استقرار در یک کامیون، می تواند به عنوان بستری برای تمرینات سایبری در یک محیط استریل طراحی شده برای تحقیقات سایبری، مورد استفاده قرار گیرد.

بارلو در ادامه افزود:

ما برای نسل جدید بستر های تمرینی خود، در حال انجام اقدامات منحصر به فردی هستیم. آوردن این پلتفرم به جاده ها، هدف جدید ما است. 

شرکت IBM، در بخشی از این ویدیو، به ارائه اطلاعاتی درباره نحوه ساخت این مرکز نیز پرداخت.

برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

بستن
بستن