اپلیکیشن هابرنامه اندرویدیشبکه های اجتماعی

فیس‌بوک اپلیکیشن Lasso را برای رقابت با TikTok معرفی کرد

 اپلیکیشن Lasso به شکل غیر قابل انکاری از ویژگی‌های TikTok الگو گرفته است و همانند این برنامه امکان ساخت ویدئوهایی با حداکثر زمان 15 ثانیه همراه با افکت‌های متنوع و اضافه کردن موزیک به بک گراند یا لب‌خوانی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

به گزارش یک آی تی نیوز ؛ اپلیکیشن Lasso را می‌توان جدیدترین اقدام فیس‌بوک برای ترغیب مجدد نوجوانان به استفاده از این شبکه اجتماعی دانست، چراکه آمار نوجوانانی که از فیس‌بوک استفاده می‌کنند طی 4 سال اخیر 20 درصد کاهش داشته است!

به هر حال کاربران با استفاده از این اپلیکیشن که نسخه آزمایشی آن ماه گذشته منتشر شد، می‌توانند به ویژگی‎هایی از جمله ایجاد کلیپ‌‎های لب‌خوانی پرداخته و درنهایت آن را به طور مستقیم در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند. این برنامه هم‌اکنون به طور رسمی برای دو پلتفرم اندروید و iOS قابل دریافت است.

توجه داشته باشید که هرچند بودجه این برنامه از سوی فیس‌بوک تأمین می‌شود، با این حال تیم توسعه دهندگان آن به طور مستقل فعالیت می‌کنند. البته همان‌طور که می‌توان انتظار داشت، امکان استفاده از آن با یک حساب واحد در فیس‌بوک یا اینستاگرام وجود دارد. رابط کاربری برنامه بسیار ساده طراحی شده است و همانند دیگر شبکه‎های اجتماعی موبایلی می‌توانید برای ویدئوهای خود هشتک ایجاد کنید و از این طریق نیز ویدئو سایرین را هم دنبال کنید.

نکته قابل توجه امکان اضافه کردن ویدئوها به استوری فیس‌بوک است، قابلیتی که در آینده با اینستاگرام هم یکپارچه خواهد شد.

منبع
فارنت
برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 8 =

بستن
بستن