آموزش هاگوشی همراه

مصرف دیتا در گوشی اندرویدی خود را چگونه مشاهده کنیم؟

به گزارش یک آی تی نیوز ؛ برخی از کاربران ممکن است از مصرف بیش از اندازه حجم اینترنت خود شکایت داشته باشند و حتی برخی از شرکت‌ها و اپراتورها را به کم‌فروشی متهم کنند. غریب به اتفاق این شکایت‌ها راه به جایی نمی‌برد، چراکه مشکل اصلی عدم نظارت بر مصرف حجم دیتا است. به هر حال اگر شما نیز با چنین مشکلی روبه‌رو هستید، در ادامه همراه ما باشید تا شیوع نظارت بر مصرف دیتا اندروید را مرور کنیم.

نظارت بر مصرف دیتا اندروید از طریق ابزار داخلی پلتفرم

خوشبختانه پلتفرم موبایلی گوگل دارای ابزاری داخلی است که می‌توانید با آن بر مصرف دیتا اندروید نظارت داشته باشید. حتی در نسخه‌های جدیدتر، هرگاه حجم مصرفی دیتای موبایل از حدی خارج شود، توسط یک نوتیفیکیشن کاربر را مطلع خواهد کرد.

برای دسترسی به این ویژگی ابتدا به بخش تنظیمات اصلی پلتفرم رفته، سربرگ Data usage را پیدا کرده و وارد آن شوید.

در صفحه جدید باز شده میزان دیتای مصرفی توسط برنامه‌های مختلف در بازه‌های زمانی مختلف ارائه می‌شود. برخی از شرکت‌ها امکان محدودسازی میزان مصرف دیتا توسط برنامه‌های مختلف در بازه‌های زمانی هفتگی یا ماهانه را در رابط کاربری دستگاه‌های خود تعبیه می‌کنند.

بر این اساس اگر الگوی دیتای مصرفی از حد تعیین شده خارج شود، گوشی یا تبلت به طور خودکار از شبکه قطع شده و همان‌طور که گفته شد توسط یک اعلانیه به کاربر اطلاع داده خواهد شد.

توجه داشته باشید که علاوه بر اپلیکیشن‌های تماشای آنلاین ویدئو، شبکه‌های اجتماعی موبایلی همانند فیس‌بوک، اسنپ‎چت، تلگرام یا اینستاگرام همیشه قوت بیشترین مصرف دیتا اندروید را به خود اختصاص می‌دهند؛ از این رو بهتر است فعالیت آن‌ها در پس زمینه را محدود کنید.


استفاده از اپلیکیشن My Data Manager

اگر گوشی یا تبلت اندرویدی شما از نسخه قدیمی پلتفرم موبایلی گوگل بهره می‌برد که فاقد قابلیت نظارت بر حجم دیتای مصرفی است؛ غم به دل راه ندهید چراکه از طریق برنامه رایگان My Data Manager می‌توانید این کار را انجام دهید.

بدین منظور، برنامه My Data Manager را از طریق این لینک از فروشگاه نرم‌افزاری گوگل پلی دانلود و نصب کنید. رابط کاربری برنامه بسیار ساده طراحی شده است و فعالیت تمام اپلیکیشن‌های متصل به اینترنت را تحت نظر می‌گیرد.

شما در این برنامه علاوه بر امکان نظارت بر مصرف دیتا اندروید، قادر خواهید بود الگوی مصرفی خود را تعیین کرده و بعد از آن با خیال راحت به شبکه متصل شوید، چراکه میزان دیتای مصرفی هر برنامه محدود خواهد شد و پس از آن دسترسی به اینترنت به طور خودکار متوقف می‌گردد.

منبع
فارنت
برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سه =

بستن
بستن