ابررایانه هاامنیت سایبریبلاکچین

پشتیبانی اژر از بلاکچین

به گزارش یک آی تی نیوز ؛ شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرد کیت توسعه بلاکچین خود را بر پایه ی خدمات ابری اژر (Azure) منتشر کرده است.

مارک مرکوری (Marc Mercuri)، مدیر بخش مهندسی بلاکچین مایکروسافت گفت:

کیت یاد شده توانایی های الگو توسعه بلاکچین و خدمات «Azure Blockchain Workbench» را گسترش می دهد. این ویژگی خدمات اژر مانند مدیریت کلیدی، تشخیص هویت و داده خارج از زنجیره، نظارت و رابط برنامه نویسی کاربردی (API) پیام رسانی را در یک معماری ادغام می کند. از این معماری می توان برای ساخت برنامه های کاربری بر پایه بلاکچین استفاده کرد.

کیت یاد شده روی 3 مسئله ی کلیدی متمرکز است که عبارت اند از:

  1. رابط های اتصال
  2. یکپارچه سازی داده ها و سامانه ها
  3. گسترش قراردادهای هوشمند و شبکه های بلاکچین

مایکروسافت همچنین توضیح داد، کیت توسعه معرفی شده، رابط های پیام های متنی و صوتی را به منظور راه کارهای ردیابی و زنجیره ی تأمین و یکپارچگی آن با ابزارهای اینترنت اشیا ارائه می دهد. به علاوه می توان به پشتیبانی آن از کاربران سیستم عامل های اندروید و iOS اشاره کرد. این شرکت از کیت مذکور به عنوان راه کار «پایان به پایان» (end-to-end) بلاکچین یاد می کند.

همچنین اعلام شد کیت توسعه ی یاد شده با دیگر دفاتر توزیع شده ی مختلف مانند اتریم و بیت کوین سازگار است. از طرفی مایکروسافت اسنادی را به منظور آموزش شیوه ی توسعه ی برنامه های غیر متمرکز نیز منتشر ساخته است.

علاوه بر مایکروسافت، شرکت های دیگری مانند IBM، گوگل و آمازون نیز به تازگی کیت توسعه ی مشابهی را برای کسب و کارهای بلاکچین ایجاد و منتشر کرده اند.

شرکت مایکروسافت در گذشته نیز خدماتی را بر پایه بلاکچین راه اندازی کرده بود. برای مثال می توان به مقابله با تماس های هرز در هند به کمک این فناوری اشاره کرد.

منبع
سایبربان
برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + ده =

بستن
بستن