امنیت سایبری

امضای لایحه ایجاد آژانس امنیت سایبری در آمریکا

به گزارش یک آی تی نیوز ؛ دونالد ترامپ، اخیراً با امضای لایحه‌ای مبنی بر ایجاد آژانس امنیت زیرساخت و سایبری (CISA) آن را به‌ صورت قانون درآورد.

این لایحه، که به عنوان قانون CISA شناخته میشود، اداره حفاظت و امنیت ملی (NPPD) را همانند سیسا – یک سازمان فدرال مستقل با مسئولیت نظارت بر برنامه‌های امنیت سایبری فدرال و غیرنظامیان – به عنوان برنامه‌ای در وزارت امنیت داخلی سازماندهی مجدد می‌کند.

اداره حفاظت و امنیت ملی – که برای اولین بار در سال 2007 تأسیس شد – تقریباً به تمام مسائل و پروژه‌های سایبری وزارت امنیت داخلی آمریکا رسیدگی می‌کند. این اداره، به عنوان بخشی از وزارت امنیت داخلی یک نهاد دولتی با مسئولیت امنیت سایبری و فیزیکی شبکه‌ها و زیرساخت‌های مهم فدرال، نظارت بر خدمات حفاظت فدرال (FPS) به عنوان دفتر مدیریت شناسایی بیومتریک (OBIM)، دفتر تجزیه و تحلیل زیرساخت و سایبری (OCIA)، دفتر ارتباطات و امنیت سایبری (OC&C) و دفتر حفاظت از زیرساخت (OIP) است.

همانند CISA، اختیارات آژانس باقی مانده و انتظار می‌رود هیچ چیزی در عملیات روزبه‌روز تغییر نکند؛ اما این نهاد، به عنوان یک سازمان فدرال در حال حاضر از بودجه افزایش یافته و قدرت بیشتری در اعمال دستورهایش بهره‌مند است.

کریستوفر کربز (Christopher Krebs)، معاون اداره حفاظت و امنیت ملی گفت:

ترفیع مأموریت امنیت سایبری در وزارت امنیت داخلی باعث ساده‌سازی عملیات‌های ما و نام‌گذاری اداره برای انعکاس عملکرد بهتر در امنیت پلتفرم‌های سایبری و زیرساخت‌های حیاتی کشور می‌شود. تغییرات اعمال شده، توانایی سازمان در مشارکت با ذینفعان صنعتی و دولتی و استخدام استعدادهای برتر در زمینه امنیت سایبری را بهبود خواهد بخشید.

آژانس امنیت زیرساخت و سایبری، با ارتقاء رتبه آژانس فدرال در حال حاضر در سطح مشابه سرویس مخفی ایالات متحده یا «FEMA» و تحت نظارت وزارت امنیت داخلی قرار دارد؛ انتظار می‌رود آژانس جدید دفاع سایبری را در سایر ادارات فدرال ایالات متحده بهبود بخشیده و با هماهنگی برنامه‌های امنیت سایبری با ایالت‌ها، حفاظت‌های امنیت سایبری را در رویارویی با مجرمان و هکرهای دولتی تقویت کند.

کربز، اولین مدیر CISA خواهد بود. این قانون، برای اولین بار در ماه اکتبر سال گذشته در مجلس سنا مطرح شد و در ماه نوامبر امسال در خانه نمایندگان به تصویب رسید.

منبع
سایبربان
برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یازده =

بستن
بستن