گوشی همراههوشمند

اندروید 9 از یادگیری ماشینی برای کنترل روشنایی صفحه استفاده می‌کند

به گزارش یک آی تی نیوز ؛ یکی از مهم‌ترین بهبودهای اندروید 9 استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای بهبود عملکرد دستگاه‌هاست. این نسخه از اندروید از یادگیری ماشینی علاوه بر بهبود دوام شارژ باتری برای تنظیم روشنایی صفحه نیز استفاده خواهد کرد. پیش از این با وجود استفاده از حسگر نور محیط به خاطر تفاوت سلیقه کاربر باید از اسلایدر روشنایی برای رسیدن به روشنایی دلخواه خود در اندروید استفاده می‌کردید اما اندروید 9 راهکار بهتری دارد.

گوشی‌های با اندروید 9 حالا می‌توانند با یادگیری و درک ماشینی عادت و ترجیح کاربر در محیط‌های کم‌نور یا پرنور را پس از مدتی تشخیص دهند. به این ترتیب گوشی پس از مدتی یاد می‌گیرد که دوست دارید در محیط تاریک یا روشن چه سطحی از روشنایی را برای صفحه‌نمایش گوشی خود در نظر بگیرید. به این ترتیب دفعه بعد که روشنایی محیط تغییر کند گوشی به یاد می‌آورد که از چه سطحی از روشنایی صفحه استفاده کند. گوگل در این‌باره می‌گوید:

ما اعتقاد داریم روشنایی صفحه یکی از آن چیزهایی است که باید به‌خوبی و بدون دخالت کاربر کار کند. این تغییرات در اندروید پای قدمی رو به جلو برای رسیدن به این هدف است. برای بهترین عملکرد مستقل از مکانی که در آن حضور دارید، این مدل‌ها مستقیماً روی دستگاه و نه فضای ابری اجرا شده و شب هنگام موقع شارژ پرورش داده می‌شوند.

به گفته گوگل مدلی که از آن برای تنظیم روشنایی صفحه استفاده می‌شود قابلیت به‌روز شدن و تغییر با استفاده کاربر را دارد. گفتنی است این قابلیت در حال حاضر در گوشی‌های پیکسل وجود دارد و گوگل در حال مذاکره با سایر تولیدکنندگان برای اضافه کردن آن به گوشی‌های اندرویدی آن‌هاست.

منبع
فارنت
برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − یک =

بستن
بستن