ارز های دیجیتالبلاکچین

تحلیل‌گر فوربز: قیمت بیت کوین به ۲,۵۰۰ دلار خواهد رسید !

آنچه که در مقاله‌ی زیر می‌خوانید، ترجمه‌ای از مقاله‌ی کِلِم چمبرز (Clem Chambers) مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی و نویسنده‌ی چندین کتاب در حوزه‌ی ترید می‌باشد که توسط وبسایت Forbes منتشر شده است؛ وب سایت ما مطالب مندرج این مقاله را تایید یا رد نمی‌کند.

 

قیمت بیت کوین با توجه به پیش‌بینی‌هایی که قبلاً داشتیم دچار سقوط بزرگی شده است. به نظر می‌رسد که این ریزش‌ها در حال اوج‌گیری هستند که ما منتظرش بودیم.

در حال حاضر کف قیمت پایین و پایین‌تر می‌رود و با سرعت هر چه تمام به سوی مقصد قدرتمندی که انتظارش را داشتم، در حال حرکت است. در ابتدا باید اضافه کنم که این اتفاق‌ها خیلی طولانی‌تر از چیزی که پیش‌بینی می‌کردم اتفاق افتاد؛ به هر حال تعیین زمان، تقریباً مهارتی غیرممکن است که همه‌ی ما آرزوی داشتن آن را داریم.

من هنوز منتظر قیمت ۲,۵۰۰ دلار هستم.

[توجه: سرمایه‌گذاری در آلت‌کوین‌ها و توکن‌ها در حال حاضر بسیار پر خطر می‌باشد و مارکت‌ در حال حاضر هیچ نظمی ندارد؛ کسی که چنین سرمایه‌گذاری می‌کند باید احتمال از دست دادن سرمایه‌اش را در نظر بگیرد]

در تحلیلی که در ماه اکتبر منتشر شد اعلام کردم این فشردگی بازه قیمت منجر به شکست بزرگی در سقف یا کف قیمت خواهد شد؛ که هر کدام منجر به سیگنال برای تعیین روند بازار می‌باشد.

تحلیل‌گر فوربز: قیمت بیت کوین به 2,500 دلار خواهد رسید !

فشرده شدن محدوده‌ی قیمت بیت کوین طی چند ماه اخیر

 

در آن زمان پیش‌بینی کردیم که اگر قیمت بیت کوین وارد روند نزولی شود، با محدوده‌هایی که در چارت به نمایش گذاشته‌ایم، روبرو می‌شود:

تحلیل‌گر فوربز: قیمت بیت کوین به 2,500 دلار خواهد رسید !

پس ما امروز اینجا هستیم؛ باید اذعان کنم که بیت کوین در محدوده‌ی ۵,۵۰۰ دلار بیش از آن مدتی که انتظار داشتم مانده بود.

من هنوز امیدوارم که فرصت خریدی در محدوده ۲,۵۰۰ دلار به وجود آید و انتظار ورود به محدوده‌ی ۱,۰۰۰ دلار را ندارم. هر چند که احتمال این سناریو هم وجود دارد.

تا اینجا در مورد اتفاق‌های روز‌های اخیر صحبت کردیم، اما فردا چه می‌شود؟

در حال حاضر تصمیمی که باید بگیریم این است که آیا ارزهای دیجیتال این زمان (منظور توکن‌ها نیستند، ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز، قابل استخراج و قابل اعتماد مانند بیت کوین) آیا آینده‌‌دار هستند؟ در یک کلام، اگر آینده‌ای نداشته باشند ارزش آن‌ها صفر می‌شود ولی اگر آینده‌ای داشته باشند در نهایت وارد رالی صعودی قیمت خواهند شد.

من به مورد دوم اعتقاد دارم اگرچه در آینده بسیاری از دولت‌ها هرچند به آرامی اما قطعا بسیاری از جنبه‌های آن را غیرقانونی اعلام خواهند کرد. ولی ارزهای دیجیتال مانند اینترنت هستند؛ حتی سخت‌گیرترین حکومت‌ها هم نمی‌توانند ارزهای دیجیتال را محو کنند. به این ترتیب با توجه به عرضه‌ی محدود، ارزهای دیجیتال نامداری همچون بیت کوین در جایگاه سقوط حباب دات‌کام قرار دارند و دوباره به مراحل بالاتری خواهند رسید.

برای من هر سقوط یک فرصت بزرگ برای خرید است؛ تنها مسئله‌، زمان خرید است که در بهترین زمان آن را انجام دهیم.

در سقوط اول، محدوده‌ی ۵,۰۰۰ دلار، من مقدار کمی بیت کوین خریدم ولی در محدوده‌ی ۴,۰۰۰ و ۳,۰۰۰ دلار به ترتیب مقدار بیشتری بیت کوین میخرم. در نهایت در محدوده‌ی ۱۰۰۰ دلار است که تصمیم می‌گیرم ولخرجی کنم ولی به نظر احتمال این محدوده بسیار کم است.

شاید به نظر برسد من پیش‌بینی کننده خوبی در بازار هستم، بنابراین ترجیح می‌دهم در بازار بین مجموعه‌ای از مناطق احتمالی معامله کنم. احتمالاً بیت کوین روزی به محدوده‌ی ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد ولی تا قبل از آن سقوط‌های زیادی را پیش رو دارد. به طور کلی خرید پایدار کوین‌ها خوب است؛ اما خرید آن در قیمت‌های پایین‌تر خیلی بهتر است.

بسیاری از تریدر‌ها نمی‌توانند با افکار مغشوش‌کننده کنار بیایند؛ ولی من فکر می‌کنم که ما حس آشفته‌ای نسبت به آینده داریم؛ بنابراین باید با این دو دلی‌ها خرید و فروش کنیم تا سطح متوسطی که می خواهیم را از این بازار بدست آوریم. در کف بازار بخرید و محدوده‌ی بالا بفروشید، بهترین کاری که هر کسی می‌تواند انجام دهد.

پیش‌بینی‌های این بازار به معنی سرنوشت واقعی آن نیستند

من فکر می‌کنم بازار ارزهای دیجیتال همچنان به سقوط ادامه می‌دهد. ممکن است مبادلات یک‌طرفه در این سطوح وجود داشته باشد ولی احتمالاً یک سقوط دیگر تشکیل شود.

یک افزایش قیمت دراماتیک امکان‌پذیر است ولی نیاز به یک بمب خبری دارد تا حجم زیادی از ارز فیات را به بازار تزریق کند که در حال حاضر چنین چیزی وجود ندارد.

مانند ذخیره‌ی فلزات گرانبها، من به ذخیره‌ی بیت کوین ادامه می‌دهم و با هر بار سقوط این سرعت ذخیره‌سازی را افزایش می‌دهم. بنابراین من علاقه‌مند به بازار خرسی (نزولی) و مشتاقانه منتظر آن هستم.

شاید هرگز قیمت بیت کوین به پیش‌بینی من یعنی ۲۵۰۰ دلار نرسد، چون بسیاری از آلت‌کوین‌ها به کف خود نزدیک شده‌ یا به آن رسیده‌اند. برای مثال اتریوم را در نظر بگیرید که در اوایل اکتبر پیش‌بینی کردم که قیمت ۱۰۰ دلار را خواهد دید.

تحلیل‌گر فوربز: قیمت بیت کوین به 2,500 دلار خواهد رسید !


و حالا آنجا هستیم:

تحلیل‌گر فوربز: قیمت بیت کوین به 2,500 دلار خواهد رسید !

تنها فاصله بسیار کمی با کف تعیین شده فاصله دارد.

ولی با این حال لازم نیست بیش از حد آن را تحلیل کنیم.

بازار ارزهای دیجیتال با سقوط مواجه شده است بدلیل اینکه ارز فیات یا پول سنتی توسط سیاست تسهیل کمی فدرال رزرو از این بازار خارج شده است. علاوه بر این نظم جهانی از محور خود تکان خورده است که بدلیل سیاست ترامپ در «جنگ تجاری» و افزایش «ناپایداری» دولتی نه فقط در آمریکا بلکه در سرتاسر جهان می‌باشد.

دوران جدید بوجود می‌آید؛ به نظر می‌رسد که این اتفاق با یک بازنشانی جدید در سیستم مالی ایجاد شود.

در آخر تنها پیشنهاد، خرید در هنگام سقوط بازار است ولی سعی کنید در این سقوط پایین نروید و برای ورود به بازار عجله نکنید.

مقاله ای که خواندید، ترجمه‌ای از مقاله‌ی کِلِم چمبرز (Clem Chambers) مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی و نویسنده‌ی چندین کتاب در حوزه‌ی ترید می‌باشد که توسط وبسایت Forbes منتشر شده است؛ وب سایت یک آی تی نیوز مطالب مندرج این مقاله را تایید یا رد نمی‌کند.

منبع:Forbes
برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =

بستن
بستن