گوشی همراههوشمند

مشکل جدید پیکسل 3 گوگل؛ ناسازگاری دوربین با برنامه‌های جانبی و نمایش ‘fatal error’

به گزارش یک آی تی نیوز ؛ پیکسل 3 گوگل به تازگی با یک باگ جدید روبرو شده است. باگ دوربین پیکسل 3 هنگامی رخ می‌دهد که از اپلیکیشن‌های شخص ثالث استفاده می‌کنید. استفاده از دوربین درر چنین شرایطی، باعث می‌شود که یک ارور نمایش داده شود و برای حل مشکل باید گوشی را ریستارت کنید. حتی اپلیکیشن معمولی دوربین هم کار نخواهد کرد و باید گوشی را خاموش و روشن کنید.

البته باگ دوربین پیکسل 3 در تمامی دستگاه‌ها وجود ندارد. برخی از دستگاه‌ها به نظر می‌رسد که از نظر سخت‌افزاری سالم هستند و مشکلی ندارند. اگر قصد دارید این مشکل را تست کنید. بهتر است به یک اپلیکیشن مانند اسنپ‌چت یا تلگرام مراجعه کنید و دوربین را باز کنید و سعی کنید که عکس بگیرید. اگر گوشی شما سالم باشد که به صورت معمول تصویر خود را ثبت خواهید کرد. اما اگر باگ دوربین در پیکسل 3 شما باشد، تصویر سیاه خواهد بود و ممکن است با ارور «Can’t Connect to the camer» یا «The Camera device encountered a fatal error» روبرو شوید.

ریستارت دستگاه مشکل را نسبتا حل خواهد کرد. شما به دوربین گوگل دسترسی خواهید داشت. اما کسانی که با این باگ دوربین مواجه هستند، هر بار که به یک اپلیکیشن مجزا سر می‌زنند باز هم با این مشکل مواجه خواهند شد مگر اینکه دسترسی دوربین را محدود کنند. حتی ریست فکتوری و ریستور سیستم هم نتوانسته این مشکل را حل کند.

ممکن است باگ دوربین پیکسل 3 مشخصا مربوط به این گوشی نباشد و گوشی‌های همچون پیکسل 2 XL هم این مشکل را داشته باشند. برخی از گزارش‌ها نشان می‌دهد که این مشکل حتی تا سری نکسوس هم ادامه پیدا می‌کند. مدیر بخش اخبار بازفید، مت هونان بررسی پیکسل 3 را منتشر کرد و از این گوشی تعریف کرده بود. اما در زمان مواجه با این مشکل تصمیم گرفت که وضعیت بررسی خود را تغییر دهد و این گوشی را پیشنهاد نکند.

گوگل فعلا پاسخی در این باره نداده است. در عین حال کسانی که با این باگ مشکل دارند، بهتر است که دسترسی اپلیکیشن‌های مختلف به دوربین را قطع کنند و تنها از طریق اپلیکیشن رسمی دوربین اندروید تصاویر را ثبت کنند.

منبع
فارنت
برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهار =

بستن
بستن