اجتماعیشبکه های اجتماعیوبگردی

معاون وزیر ارتباطات از حمایت‌های جدید از دو پیام‌رسان بومی سروش و گپ خبر داد

به گزارش یک آی تی نیوز ؛ با فیلترینگ تلگرام قرار شد دولت حمایت‌های ویژه‌ای از پیام‌رسان‌های داخلی به عمل بیاورد تا این پیام‌رسان‌ها بتوانند مخاطبین بیشتری جذب کنند. البته برخی از این پیام‌رسان‌ها نتوانستند در مدت فعالیت خود مخاطبین چندانی کسب کنند و به همین دلیل حمایت از آن‌ها متوقف خواهد شد.

 

از همان ابتدای کار قرار بود از میان ۷ پیام‌رسان بومی دو پیام‌رسان با عملکرد و کیفیت بهتر انتخاب شوند و ظاهراً این دو سروش و گپ هستند. فتاحی امروز از صدور ابلاغیه مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات مبنی بر توقف حمایت از ۵ پیام‌رسان بومی و حمایت‌های جدید از سروش و گپ خبر داد. فتاحی در این زمینه گفت:

مطابق با جمع بندی ارزیابی شاخص های فنی، پیام‌رسان‌های بومی «سروش» و «گپ» از لحاظ شاخص هایی مانند مدل اقتصادی، تعداد اعضا، نوع معماری، مقیاس پذیری، قابلیت توسعه، سخت‌افزار، نرم‌افزار، به روز بودن، نوع پروتکل‌هایی که استفاده می‌کنند، نوع توسعه پذیری، ارتباط با خدمات بانکی و خدماتی مانند دولت الکترونیک، در مجموع از رتبه بالاتری نسبت به سایر پیام‌رسان‌ها برخوردار شدند.

با این‌حال معاون وزیر می‌گوید این حمایت‌های کاملاً‌ قطع نخواهد شد و تسهیلات مالی و زیرساختی برای آن‌ها روال خود را طی می‌کند اما حمایت‌های جدید برای دو پیام‌رسان بومی برگزیده سروش و گپ در نظر گرفته شده است.

منبع
فارنت
برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 7 =

بستن
بستن