ارز های دیجیتالبلاکچین

هفتاد درصد از پروژه ارز دیجیتال تلگرام تکمیل شده است

بنا بر یک اعلام اخیر از گزارش ماه سپتامبر پروژه TON برای سرمایه گذاران در لینکدین؛ توسعه شبکه باز پیام رسان تلگرام که مدت ها پیش وعده اجرای آن مطرح شده بود، هم اکنون هفتاد درصد پیش رفته است.

هفتاد درصد از پروژه ارز دیجیتال تلگرام تکمیل شده است

 

پیش از این خبرهای متعددی مبنی بر عرضه خدمات تلگرام بر بستر بلاک چین منتشر شده بود، اما این بار جزئیات بیشتری در این باره ارائه شده که شاید قابل توجه ترین نکته آن این باشد که ماشین مجازی تلگرام (که سیستمی مشابه ماشین مجازی شبکه اتریوم دارد) و می تواند قراردادهای هوشمند را اجرا کند، تقریبا آماده شده است اما تا اجرای رسمی آن هنوز مانده است. این موضوع اولین بار در وب سایت TheBlock گزارش شده بود.

خدمات روسی انتقال پیام امن تلگرام، که پایگاه کاربری آن در سطح جهانی گسترش یافته و در میان جامعه ارز دیجیتال نیز از محبوبیت برخوردار است، طبق آخرین گزارش‌ها در پیش فروش خصوصی توکن خود موفق به جذب ۱٫۷ میلیارد دلار سرمایه شده بود.

شبکه باز تلگرام از زمان شروع به کار با قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند و نرم افزارهای کاربردی غیرمتمرکز، با شبکه کاربردپذیر اتریوم رقابت خواهد کرد. این رقابت بدان معناست که احتمالا شبکه تلگرام بستر توکن‌های بیشتر، و ارزش توکن آن احتمالا تحت تاثیر پیش‌فروش‌های آتی خواهد بود که از این شبکه به عنوان پلتفرم پایه‌ای استفاده می‌کنند.

آرتور هایس، مدیرعامل صرافی بیت مکس، به‌تازگی گفته است که هنوز مانده تا توکن‌های عرضه اولیه تلگرام در صرافی‌های ثانویه لیست بشوند و دیگر آنکه به نظر او در آینده نزدیک برای پیش فروش توکن‌ها قانون گذاری می‌شود. – به ویژه در سال ۲۰۱۹٫

هفتاد درصد از پروژه ارز دیجیتال تلگرام تکمیل شده است

بر اساس گزارشی که در لینکدین منتشر شد، بخشی از شبکه باز تلگرام به علاوه ماشین مجازی آن TVM از جمله شبکه‌های همپوشان (overlay) کامل شده اند. بخش‌هایی که توسعه آن‌ها به‌آرامی تا ماه سپتامبر پیش رفته و هم‌اکنون کمتر از ۵۰ درصد از کارهایشان تکمیل شده نیز مربوط به کتابخانه مهم ساخت بلاک (block manipulation library) و نرم افزار اعتبارسنج شبکه (validation software stack) بودند. کار بر روی قراردادهای هوشمند و منابع توسعه دهنده نیز تا حدودی شروع شده است، از جمله توسعه قراردادهای هوشمند sample یا نمونه.

در این گزارش جزئیاتی مبنی بر اینکه نسخه آزمایشی شبکه TON دقیقا چه زمان اجرا می‌شود، ارائه نشده است. اما با توجه به اینکه در حدود شش ماه هفتاد درصد از کار توسعه آن تکمیل شده، شاید بتوان پیش بینی کرد که نهایتا تا چند ماه دیگر این شبکه به صورت آزمایشی اجرا می‌شود.

پیش فروش TON زمانی که یک شرکت جعلی به نام Telegram Open Network در انگلیس تاسیس شد و با تلاش ویژه‌ای سعی در دور کردن سرمایه گذاران احتمالی آن داشت، شاهد توطئه چینی بود. در آن زمان کانر مالونی، یکی از نویسندگان CCN در این باره نوشته بود:

احتمالا شرکت Telegram Open Network با هدف راندن سرمایه از پروژه واقعی TON ایجاد شده و اگر کسی متوجه این اسکم نمی‌شد، ممکن بود موفق بشود؛  ثبت قانونی به عنوان یک شرکت، می‌توانست دلیلی برای پذیرفته شدن این پروژه نزد سرمایه‌گذاران باشد. اما تلگرام متوجه این موضوع شد و با انتشار یک توییت در تاریخ ۶ آپریل ارتباط این شرکت با پروژه رسمی TON را انکار کرد.

منبع: ccn
منبع
ارزدیجیتال
برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + ده =

بستن
بستن