امنیت سایبریهک

کلاهبرداری سایبری توسط هکر روس

به گزارش یک آی تی نیوز ؛ طی گزارش منتشر شده از پلیس بلغارستان یک هکر با طراحی تبلیغات های ناخواسته از کاربران اندرویدی کلاهبرداری می کرده است.

طبق بررسی های انجام شده نام این هکر الکساندر ژوکف (Alexander Zhukov)، بوده و متولد سنت پترزبورگ روسیه است. وی از سال 2010 در شهر وارنا بلغارستان (Varna, Bulgaria) ساکن بود که در مورخ 6 نوامبر سال جاری به درخواست آمریکا به دلیل کلاهبرداری سایبری دستگیر شد.

گفته شده است که وی از این حملات سایبری مبلغی بالغ بر 10 میلیون دلار به دست آورده است.

مقامات ایالات متحده یا دولت بلغارستان هنوز جزئیات دقیقی در مورد جرائم احتمالی وی اعلام نکرده اند و ایالات متحده خواستار استرداد این هکر به آمریکا شده است. گمانه زنی هایی صورت گرفته که وی حدالکثر به 20 سال حبس محکوم خواهد شد.

گفته می شود ظاهرا وی یک شبکه تبلیغاتی جعلی را اندازی کرده و از طریق آن به مقاصد خود دست پیدا می کرد. البته این شبکه تبلیغاتی ماه گذشته توسط شرکت گوگل شناسایی شده و تعطیل شده است.

در حالی که گوگل مبلغ ۱۰ میلیون دلار را برای این کلاهبرداری اعلام کرده، نشریه روسی (Kommersant) آقای ژوکف را به جعل ۷ میلیون دلاری متهم نموده که بین سپتامبر سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ اتفاق افتاده است. در طول این مدت این هکر روس مدیریت شبکه ای متشکل از ۵۰ سرور را در اختیار داشته است و آنها را برای ایجاد بازدید های جعلی از تبلیغات به شرکت ها اجاره می داده است.

ژوکف که طبق اعلام برخی در فضای آنلاین با نام مستعار (Nastra) فعالیت می کند، البته هیچ بیانیه رسمی پیرامون ارتباط وی با کلاهبرداری وجود ندارد و همین مساله به ماهیت ابهام آور گزارشات دامن می زند.

منبع
سایبربان
برچسب ها

علی محمدی

علاقمند به فناوری های نوین و فضای مجازی

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + بیست =

بستن
بستن